- április 19.-től 1-4. évfolyamon már rendes munkarendben, jelenléti oktatásban az iskolában vesznek részt a diákok. 5-8. évfolyam számára folytatódik a tantermen kívüli, digitális munkarend a megszokott rend szerint otthoni munkavégzéssel!
- Az alsó tagozatos diákok számára jelenléti oktatással párhuzamosan online oktatás nem zajlik. A valamilyen okból otthon maradó diákok a KRÉTA – DKT felületén ismerhetik meg a tanóra feladatait.
- Az iskolába belépés és benn tartózkodás során a szeptemberben kihirdetett védelmi intézkedések változatlanul kötelezőek (maszk használat, testhőmérséklet mérés,….)!
TÁJÉKOZTATOM A TANULÓI HIÁNYZÁSOK, INTÉZMÉNYVEZETŐKÉNT TÖRTÉNŐ KEZELÉSÉNEK LEHETŐSÉGEIRŐL!
Idézem a jogszabály adta lehetőségeket:
Forrás: Emberi Erőforrások Minisztériuma – Intézkedési terv a 2020/2021 tanévben a köznevelési intézményekben a járványügyi készenlét idején alkalmazandó eljárásrendről.
„8.TANULÓI HIÁNYZÁSOK KEZELÉSE
8.1. Annak a tanulónak az iskolai hiányzását, aki a vírusfertőzés szempontjából veszélyeztetett csoportba tartozik tartós betegsége (például szív-érrendszeri megbetegedések, légzőszervi megbetegedések, rosszindulatú daganatos megbetegedések, máj-és vesebetegségek) vagy például immunszupprimált állapota miatt, erről orvosi igazolással rendelkezik, és azt bemutatja, esetleges hiányzását igazolt hiányzásnak kell tekinteni. Igazolt hiányzásnak tekintendő továbbá, ha a gyermek, a tanuló hatósági karanténba kerül a részére előírt karantén időszakára.
8.2. Ezen időszakban a tanuló az otthona elhagyása nélkül, a pedagógusokkal egyeztetett kapcsolattartási és számonkérési forma mellett részt vehet az oktatásban.
8.3. A gyermek, a tanuló távolmaradásával kapcsolatos valamennyi szabály a nevelési-oktatási intézmények működéséről és a köznevelési intézmények névhasználatáról szóló 20/2012. (VIII. 31.) EMMI rendeletben foglaltak szerint érvényes, azok betartása szerint szükséges eljárni.”
Az említett 20/2012….jogszabály tartalmazza többek között:
„(7) Ha a tanulónak egy tanítási évben az igazolt és igazolatlan mulasztása együttesen
- a) a kétszázötven tanítási órát,
- f) egy adott tantárgyból a tanítási órák harminc százalékát meghaladja, és emiatt a tanuló teljesítménye tanítási év közben nem volt érdemjeggyel értékelhető, a tanítási év végén nem minősíthető, kivéve, ha a nevelőtestület engedélyezi, hogy osztályozóvizsgát tegyen.
Ha a tanuló teljesítménye a tanítási év végén nem minősíthető, tanulmányait évfolyamismétléssel folytathatja. „
Kérem a tájékoztatásban foglaltak tudomásulvételét, mérlegelését!
INTÉZMÉNYÜNK FELKÉSZÜLT AZ 1-4 ÉVFOLYAMOS DIÁKOK JELENLÉTI OKTATÁSÁRA HÉTFŐTŐL (április 19).
VÁRUNK TITEKET KEDVES GYEREKEK!
Bakosné Árvai Tünde (intézményvezető)